+420 222 317 644
Office Center Zirkon, Sokolovská 131/86, 186 00 Praha - Karlín, Česká republika

 • čer
  2
  12. jún – Deň Ruska (День России)

  Dôležité: V pondelok 12.6.2017 bude Konzulárné oddelenie Veľvyslanectva Ruskej federácie ZATVORENÉ. Tento deň sa nebude započítávať do celkovej dĺžky vybavenia objednaného víza do Ruska. Kancelária nešej spoločnosti je pro Vás otvorená každý pracovný deň od 9.00 -17.00.

 • kvě
  19
  ALEXANDROVCI EUROPEAN TOUR 2017

  SLOVENSKÁ REPUBLIKA OPÄŤ PRIVÍTA SVETOZNÁMÝ RUSKÝ ARMÁDNY SÚBOR ALEXANDROVCI. Celkom 10 koncertov v 9 mestách Slovenskej Republiky sa uskutoční v mesiacoch máj/jún 2017. V rámci tohto výnimočného turné...

KURZ VALÚT

RUB/USD
61,3222
RUB/EUR
75,6532
RUB/CZK
2,98637

SVETOVÝ ČAS

Moskva
6:43
Samara
6:43
Novosibirsk
9:43

Putin sa stretne s japonským premiérom, budú rokovať o KĽDR

Ruský prezident Vladimir Putin bude vo štvrtok rokovať s japonským premiérom Šinzóom Abem, ktorý pricestuje na dvojdňovú návštevu Moskvy. Oznámila to dnes vo vyhlásení tlačová kancelária Kremľa, z ktorej citujú agentúry Reuters a TASS.

„Obidve strany budú hovoriť o implementácii dohôd dosiahnutých počas návštevy ruského prezidenta v Japonsku, ktorá sa uskutočnila vlani v decembri,“ uvádza sa v stanovisku Moskvy. Lídri si tiež vymenia názor ohľadom bilaterálnych vzťahov medzi svojimi krajinami a vyhliadok na politickú, ekonomickú a humanitárnu spoluprácu.

Najväčšie spoločné manévre

Abe zároveň plánuje s Putinom diskutovať aj o Severnej Kórei a napätí v danom regióne, doplnil na dnešnej tlačovej konferencii hovorca japonskej vlády Jošihide Suga, podľa ktorého bude Tokio požadovať, aby Rusko ako stály člen Bezpečnostnej rady OSN zohrávalo pri riešení severokórejskej otázky konštruktívnu úlohu.

Ďalšími témami dialógu budú spoločné ekonomické aktivity Ruska a Japonska v spornej južnej časti Kurilských ostrovoch, ako aj situácia v Sýrii, dodal Suga.

Napätie na Kórejskom polostrove sa zvýšilo v dôsledku rozvíjania raketového a jadrového programu Severnej Kórey, s čím súvisia i dosiaľ najväčšie spoločné manévre USA a Južnej Kórey či vyslanie údernej skupiny amerických vojenských plavidiel do tejto oblasti.

Zdroj: aktuality.sk